Добродошли на званичну презентацију Православне Епархије ваљевске - Српске Православне Цркве

НАСЛОВНА
ЕПИСКОП
ЕПАРХИЈА
- Историјат
- Обнова
- Устројство

- Шематизам
- Манастири

ВЕСТИ
- Најаве
- Саопштења

- Архива

ВЕРОНАУКА
ПРАВОСЛАВЉЕ
КОНТАКТ

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП В

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО
ЕПИСКОП ВАЉЕВСКИ Г. МИЛУТИН

Рођен је 10. јануара 1949. године у честитој православној породици у селу Мијачи код Ваљева. Основну школу учио је селу Поћути а у манастир Каона одлази 1963. са 14 година. Године 1967. полази у монашку школу у манастир Острог. По завршетку монашке школе, враћа се у свој манастир где постаје намесник манастира а и парох. Положио је све испите у Богословији Светог Саве у Београду и уписао Богословски факултет у Београду, где завршава прву годину. Потом одлази у Америку и студије наставља на факултету Светог Саве у Либертивилу, где је са успехом дипломирао. Шест месеци је био секретар Епархије канадске, а следећих шест месеци радио је као парох у Нијагари. Потом се враћа у манастир Каону на место старешине манастира. Епископ Лаврентије га поставља за архијерејског намесника посавотамнавског, а почетком 2003. године, поставља га на место Архијерејског заменика, на коме га је затекао избор за Епископа Аустралијско-новозеландског, 20. јула исте године. Познат је као изузетан организатор и добар беседник. Бави се и писањем, његови чланци су објављивани у значајним теолошким часописима.

- Беседе
     - Предавања
     - Интервјуи
     - Радови

- Посете и богослужења

Беспосличење је крајњи степен губљења свести о присуству Божијем.

(старац Сампсон Сиверс)

Манастир Ћелије домаћин свечаности за памћење

Хуманитарна акција Епархије ваљевске у свим градским храмовима

Састанак поводом прославе јубилеја Миланског едикта